Austri: Ky është numri i të infektuarve në 24 orë

Share

photo 1517732306149 e8f829eb588a

Autoritetet shëndetësore austriake kanë bërë të ditur se në raportin e fundit 24-orësh janë shënuar 6,611 infektime të reja, transmeton albinfo.ch.

Numri i përgjithshëm ka arritur në 241,962 infektime me koronavirus në këtë shtet dhe se deri më tani ka kryer 2,820,796 testime gjithsej, që nga fillimi i pandemisë.

Sipas statistikave, numri i shërimeve ka arritur në 162,751 persona.

Duke qenë se shifra zyrtare, bazuar në numrin e personave që janë infektuar dhe shëruar e tregon edhe “Worldometers”, e cila publikon në kohë reale të dhëna nga koronavirusi, shkruan albinfo.ch.

The post Austri: Ky është numri i të infektuarve në 24 orë appeared first on Albinfo.


Share

Komente