Austria nuk kualifikohet në Eurovizion për herë të tretë radhazi

Shpërndaje lajmin

Austria ka humbur finalen e Eurovizionit për të tretën herë radhazi, pasi ka dërguar pjesëmarrësit e saj më të rinj ndonjëherë, shkruajnë mediat austriake, përcjell albinfo.at.
Lum!x (19) dhe Pia Maria (18) nuk mundën të bindin jurinë dhe publikun me këngën e tyre “Halo”.
Tifozët austriak të Eurovizionit tani po bëjnë thirrje për një votim paraprak publik, para se të dërgohet kenga në Eurovizion, shkruan gazeta Der Standard.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *