Macron kërcënon me masa drastike francezët që shkojnë në Zvicër për ski

"Nëse ka vende që do të mbajnë hapur  vendpushimet e tyre të skive, do të ketë…

Forcat Ajrore sqarojnë PD-në: Nuk ka shpërdorim fondesh, e drejta e ministrit të përdorë helikopterin

Menjëherë pas deklaratës së Partisë Demokratike për abuzimin, sipas tyre, me fluturimet e ministres së Mbrojtjes,…

Merkeli paralajmëron ndryshim në barazpeshën globale prej pandemisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha se duhet të pyesim veten se ku do të përfundojë Evropa…

Akuzat e PD ndaj Xhaçkës për përdorimin e helikopterit për fushatë, reagon Ministria e Mbrojtjes: Janë kryer vetëm 9 fluturime dhe jo 22, siç pretendon subjekti politik

Pas denoncimeve të Partisë Demokratike, se ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka përdor helikopterët e ushtrisë për…

Nuk zbatuan protokollin anti-Covid/ ISSH mbyll dy fasoneri në Përmet

Dy fasoneri në qytetin e Përmetit janë mbyllur për shkak të mungesës së protokollit anti Covid.…

BE i thotë ‘JO’ negociatave me Shqipërinë, akademiku Artan Fuga jep mesazhin e fortë: Doni të dini sekretin?

Ambasadorët e BE nuk kanë rënë dakord për fillimin e bisedimeve të BE me Shqipërinë dhe…