Improvizimi i Hotit

Avdullah Hoti nuk i ka shtrënguar duart me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, kur të enjten me…

Weber: BE-ja nuk duhet t’u lejojë hapësirë palëve për ta manipuluar dialogun

Marrëveshja finale eventuale mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përmbajë një plan të detajuar që nuk…

Bizneset në Orllan refuzojnë të pushojnë të dielave

Të papranueshëm po e konsiderojnë pronarët e disa dyqaneve të fshatit Orllan, Rregulloren për orarin e…

Gjilani fiton derbin e qytetit

Gjilani ka fituar derbin e qytetit ndaj Dritës dhe kështu është kthyer fuqishëm në garë për…

Thaçi i bindur në pafajësi: Procesi në vazhdën e akuzave e shpifjeve mbi UÇK-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalimin e mbajtur sonte rreth intervistimit nga Gjykata Speciale për aktakuzën ndaj…

“Improvizimi i Hotit” – kryetemë e edicionit të së dielës në Koha Ditore

Në takimin e 16 korrikut në Bruksel, Kryeministri Avdullah Hoti, ka improvizuar rreth konsensusit politik e…