January 11, 2022

Autori i vrasjes së trefishtë në Deçan ende në arrati

Shpërndaje lajmin

Tre persona u vranë dhe një është plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në drejtim të një autobusi në fshatin Gllogjan të Deçanit, mbrëmë rreth orës 19:00.

Lidhur me rastin Policia e Kosovës sot ka thënë se dyshohet se autobusi është sulmuar me kallash AK-47 nga një i dyshuar i panjohur

“Në këtë rast lëndime vdekje-prurës ka pësuar drejtuesi i autobusit, viktima mashkull kosovar, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Ndërsa tri viktima, dy meshkuj dhe një femër (nxënës) janë dërguar në Spitalin Rajonal Pejë, dy prej tyre kanë ndërruar jetë (një mashkull dhe një femër ) ndërsa viktima tjetër është duke u trajtuar në spital”, thuhet në raportin e Policisë.

Njësitet relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes.

I dyshuari gjendet në arrati, ndërsa rasti është në procedurë hetimore.

Nuk dihet ende se cilët kanë qenë atentatorët dhe shkaku i qëllimit me armë drejt autobusi./tv21/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *