January 24, 2022

BAG: 10,894 infeksione të reja, në 24 orët e fundit

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 10,894 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 71816. BAG raporton gjithashtu 27 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 193 persona të tjerë u shtruan në spital.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *