November 29, 2021

BAG: 1442 raste të reja, në 24 orët e fundit

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 1442 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

 Numri i testeve të kryera është 24,926.  BAG gjithashtu raporton 5 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin.  34 persona të tjerë u shtruan në spital.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *