January 20, 2022

BAG: 63,647 raste dhe 48 vdekje, gjatë 72 orëve të fundit

Shpërndaje lajmin

Në 72 orët e fundit, 63,647 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 221.693. BAG raporton gjithashtu 48 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 233 persona të tjerë u shtruan në spital.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *