BAG: Për 72 orë, 58.110 raste të konfirmuara me Covid

Shpërndaje lajmin

Në Zvicër aktualisht janë 1430 pacientë me korona në spital, 138 prej tyre në njësinë e kujdesit intensiv (ICU), njofton albinfo.ch.
Në përgjithësi, BAG raportoi 188 shtrime të reja në spital dhe 17 vdekje në 48 orët e fundit. 128.899 teste për korona rezultuan në 58.110 raste të konfirmuara.

#CoronaInfoCH Stato: 07.03.188 ospedalizzazioni in più rispetto a venerdì, 872 ospedalizzazioni negli ultimi 14 giorni. Occupazione UTI: 76,2%58 110 casi confermati in laboratorio in più rispetto a venerdì. Tasso di riproduzione Re (25.02.2022): 1,28https://t.co/TYjML63Q58 pic.twitter.com/CxZC4suDNi
— BAG – OFSP – UFSP (@BAG_OFSP_UFSP) March 7, 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published.