BAG publikon statistikat e fundit brenda 24 orëve

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 2205 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Shkalla e pozitivitetit është 6.8 për qind, ndërkohë numri i testeve të kryera është 32,312.

BAG gjithashtu raporton 4 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 85 persona shtesë u shtruan në spital. /Albinfo.ch


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *