BAG: Statistikat e rasteve me Covid në rritje

Shpërndaje lajmin

Në Zvicër aktualisht janë 1801 pacientë me korona në spital, 148 prej tyre në njësinë e kujdesit intensiv (ICU), njofton albinfo.ch.
Në përgjithësi, BAG raportoi 200 shtrime të reja në spital dhe 23 vdekje në 72 orët e fundit. 93,887 teste për korona rezultuan në 34,339 raste të konfirmuara.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.