Bajerni i Mynihut shpallet kampion për herë të dhjetë radhazi

0
Shpërndaje lajmin

Bajerni i Mynihut është shpallur kampion i Bundesligës gjermane për herë të dhjetë radhazi.
Klubi gjerman është i pari në Europë që e arrin diçka të tillë, duke lënë pas Juventusin që kishte vendosur më parë një rekord prej 9 kampionatesh radhazi në Itali, shkruan CNN.
Bavarezët siguruan titullin tre javë nga përfundimi i Bundesligës, falë fitores ndaj Borusia Dortmund.
Fitorja 3-1 në “Allianz Arena” u dha mundësi bavarezëve që të festonin fitimin e titullit në prani të tifozëve.
LEXONI GJITHASHTU

“Je një fashist”, futbollisti rus shënon gol dhe i drejtohet Putinit
Djokovic: Përjashtimi i tenistëve rusë nga Uimbëlldon, një ‘çmenduri‘

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *