September 16, 2021

Balotelli i mbyll me Monzan, transferohet në Turqi

Shpërndaje lajmin

Pas qëndrimit dy vjeçar në Itali te Brescia dhe Monza, Mario Balotelli ka vendosur të ndërroj shteti.

Sulmuesi italian është transferuar te ekipi turk Adana Demirspor.

Kjo e fundit siguroi pjesëmarrje në elitën e futbollit turk, derisa ka arritur marrëveshje me Balotellin për 3 vite.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *