Barazimi me Wales, Kumbulla: Duhet të përmirësohemi në aspektin taktik

Shpërndaje lajmin

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Marash Kumbulla ka folur në një intervistë pas ndeshjes.

Ai dha një pronocim të shkurtër për mediat duke treguar dhe defektin e Shqipërisë në aspektin sulmues.

”Ishte një ndeshje e vështirë besoj se luajtëm mirë në anën defensive, jo vetëm mbrojtësit por dhe sulmuesit nga ana e sulmit. Kishim ndonjë shans, gabuam por nuk ka rëndësi sepse jemi mirë”.

Ku çalon Kombëtarja? : ”Besoj se do të përmirësohemi në anën taktike, e kemi provuar në stërvitje por nga ndeshja në ndeshje do përmirësohemi”, Panorama.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *