Barça nuk heq dorë nga Azpilicueta, Chelsea do bëhet një “mur”

Shpërndaje lajmin

Barcelona nuk heq dorë nga Cesar Azpilicueta, me blaugranat që vazhdojnë e tentojnë transferimin e mbrojtësit spanjoll.
Chelsea nuk është e vendosur për largimin e Azpilicuetas dhe pritet të bëhet “mur” për kalimin e tij në “Camo Nou”
Fabrizio Romano raporton se Barcelona ia ka konfirmuar spanjollit dëshirën për ta sjellë në “Camp Nou”, megjithatë ende nuk kanë arritur marrëveshje me Chelsean. Në anën tjetër Chelsea nuk ka bërë asnjë avancim për Sergino Dest.

Barcelona have confirmed to César Azpilicueta their plan to sign him in the next weeks, but Chelsea are still asking for a fee – negotiations are needed. 🇪🇸 #FCB
There’s nothing advanced between Chelsea and Sergino Dest, as things stand.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 10, 2022

/f.a/

Leave a Reply

Your email address will not be published.