Shpërndaje lajmin

Barcelona ka fitur La Liga për herë të 27 në histori, 4 javë nga fundi i kampionatit.
Katalanasit mposhtën 2-4 në derbi Espaynol në një ndeshje ku shënuan dy herë Lewandowski, Balde dhe Kounde.
Katalanasit dominuan gjatë gjithë sezonin duke mbajtur kreun prej fillimit.
Ndërkohë, rivali i përjetshëm Real Madrid regjistron 35 trofe në La Liga. SHIKO GOLAT  /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *