October 21, 2021

Barcelona hedh sytë nga Premier League, interesohet për mbrojtësin e Chelsea

Shpërndaje lajmin

Barcelona rikthehet të interesohet për shërbimet e Marcos Alonsos, i cili aktualisht aktivizohet te Chelsea.

Katalanasit kanë kohë qe e kërkojnë mbrojtësin dhe një largimi i mundshëm i Junior Firpos gjatë merkatos së verës ka detyruar drejtuesit e klubit të marrin seriozisht në konsideratë afrimin e Alonsos, i cili me “blutë” e Londrës, ku bën pjesë që nga 2016, kur u transferua nga Fiorentina, ka fituar Premier League, Champions League, FA Cup dhe Europa League.

Duke qenë i plotësuar në Angli, 30-vjeçari mund të pranojë ofertën për t’u transferuar në LaLiga. Ndërkohë për Junior Firpon janë në garë Leeds United, Milani, West Hami dhe Southamptoni.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *