November 27, 2021

Basha: I shokuar nga tragjedia në Bullgari me kaq humbje jetësh, mes tyre shumë bashkombas tanë

Shpërndaje lajmin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas tragjedisë me 45 viktima në Bullgari ku dyshohet se një pjesë e tyre ishin shqiptarë nga Maqedonia e Veriut.

Basha përmes një mesazhi në rrjetet sociale shkruan se është i shokuar nga kjo ngjarje e tmerrshme me jetën e kaq shumë jetëve mes tyre dhe bashkëkombas tanë dhe të mitur.

LEXO EDHE:Tragjedi, digjet autobusi maqedonas në Bullgari, humbin jetën të paktën 45 persona mes tyre 12 fëmijë

“I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari që shkaktoi humbjen e kaq shumë jetëve të pasagjerëve, përfshirë shumë bashkombas tanë e mes tyre shumë të mitur. Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Zoti ju dhënë forcë në përballimin e kësaj dhimbje të tmerrshme”, shkruan Basha./


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *