Basha me strukturat në Shkodër, Rithemelimi takime në disa degë

Shpërndaje lajmin

Këtë të diel, ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka shkuar në Shkodër, ku ka zhvilluar takime me strukturat e partisë në këtë qytet.
Në një video të siguruar nga Euronews Albania, Basha takohet me kreun e degës së PD në Shkodër, Xhevdet Amuli dhe ish-kandidatin, Xhemal Bushati.
Edhe pas dorëheqjes së Bashës dhe vendimit të Gjykatës në favor të Komisionit të Rithemelimit, kriza në Partinë Demokratike nuk është zgjidhur.
Të dyja palët vijojnë takimet paralele dhe në ditët e fundit Basha ka shkuar në qytete të ndryshime ndërsa anëtarët e Komisionit të Rithemelimit nga ana tjetër kanë vijuar me procesin e riorganizimit të partisë në degë.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Basha tregon arsyen pse s’mori pjesë në mbledhjen e grupit të PD-së
The post Basha me strukturat në Shkodër, Rithemelimi takime në disa degë first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.