January 13, 2022

Basha ndan momentin e takimit me delegacionin e Kongresit amerikan (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale një video nga takimi me delegacionin e Kongresit amerikan.

Basha falenderon gjithashtu Shtetet e Bashkuara për mbështetjen e madhe që i kanë dhënë Shqipërisë në këtë situatë të vështirë.

“Partia Demokratike është thellësisht mirënjohëse për mbështetjen e paçmueshme që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Shqipërisë në momentet më kritike të historisë tonë. Miqësia e veçantë që na bashkon është një shtysë për të punuar më fortë dhe më ngushtë për t’i dhënë Shqipërisë një të ardhme më të mirë,” shkruan kryedemokrati./ /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *