Basketboll për femra, Flamurtari fiton gjysmëfinalen e parë

Shpërndaje lajmin

Vajzat basketbolliste të Flamurtarit kanë fituar gjysmëfinalen e parë ndaj ekpit të Studentit.
Në ndeshjen e luajtur në Vlorë, në 10 minutat e para Flamurtari ka shenuar 22 pikë kundrejt 15 të Studentit.
Diferenca është thelluar në pjesën e dytë, ku Flamurtari ka shënuar edhe 33 pikë të tjera, kundrejt 7 pikëve të Studentit.
Në sinjalin e mbylljes tabela shënonte 76 – 52 për flamurtarin teksa ndeshja e dyte luhet te dielën në Tiranë.
LEXONI GJITHASHTU

Futbollistë të Kosovës marrin pasaportë shqiptare
Dominim gjerman në Ligën e Europës, Lajpcig dhe Frankfurt fitojnë sfidat e para

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *