Baton Haxhiu i bën pyetjen ‘pikante’ Bashës: Do e nderoni familjen Berisha me një kandidaturë në PD?

Share

Kryetari i PD-së, Lulzim Berisha është pyetur nga Baton Haxhiu për vendosjen në listën për deputet të ish-kryeministrit Berisha ose në rast të kundërt të nderonte familjen Berisha me një kandidaturë.

Haxhiu:A do e kesh në listë Sali Berishën dhe e dyta nëse nuk është Sali Berisha a do e nderoni familjen e tij me një kandidaturë në PD?”

Basha u përgjigj duke thënë se nuk merret me nderime familjesh por nuk qartësoi nëse do kandidonte vetë Sali Berishën për deputet.

“Unë nuk merrem me nderime familjesh, nuk është detyra ime. Me stazhin politikë që kam nuk e shoh të përshtatshme. Nuk po them që jam engjëll edhe unë kam bërë gabime, ka vend për të reflektuar.

Padiskutim që Edi Rama po kërkon të zhvendos vëmendjen nga kandidati për kryeministër që jam unë tek dy nga njerëzit që ka patur edhe betajat e tij politike, Presidentin aktual të Republikës edhe zotin Berisha”-deklaroi ai.


Share

Komente