BE: Varianti i koronavirusit nuk duhet të dalë nga kontrolli

Share

bashkimi evropian 280x280 1

BE-ja ka paralajmëruar se varianti shumë ngjitës i koronavirusit për herë të parë në Britani tani ka “një ndikim të rëndësishëm” në vendet e tjera evropiane dhe përhapja e tij “duhet të ndalet me çdo kusht”.

“Ne nuk mund të jemi të vetëkënaqur”, tha Stella Kyriakides, komisionerja, të mërkurën.

“Ne nuk mund ta lejojmë të dalë nga kontrolli. Pra, ne jemi të gatshëm të ndihmojmë shtetet anëtare në fushën e renditjes gjenomike të mostrave. Nuk ka asnjë mënyrë rreth kësaj”, shtoi ajo tutje, shkruan “TheGuardian”, përcjell albinfo.ch.


Share

Komente