April 18, 2021

Bëni gati bluzat, temperaturat 20C në javën e ardhshme në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Pas një vere të ftohtë, të errët, me shumë borë dhe pak në rrugën e lajmit të mirë, adhuruesit e diellit më në fund do të kenë një arsye për të buzëqeshur në ditët në vijim.

Me gjurmët e fundit të stuhisë që Luis po largohet nga Zvicra, qytetet në të gjithë vendin janë vendosur për një dozë të drejtë dielli dhe ngrohtësie këtë javë.

Të martën, temperatura u rrit në 15C në Ticino dhe do të kalojë në shifra dyshifrore në pjesën më të madhe të vendit.

Adhuruesit e diellit do të jenë të kënaqur – vetëm ata në kantonet veriore do të shohin mbulimin e reve, me pritje të disa reshjeve lokale.

Për adhuruesit e temperaturave të ftohta, netët do të jenë akoma të ftohta – veçanërisht në lindje të vendit ku pritet -12.

Vaud dhe Neuchatel po presin gjithashtu temperatura prej -4 deri në mbrëmje, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Pranvera është vendosur të arrijë javën e ardhshme megjithëse, me temperatura prej 20C dhe më lart parashikohen për pjesën më të madhe të vendit.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *