December 5, 2021

Biden fton Kosovën në ‘Samitin e Demokracisë’

Shpërndaje lajmin

Mediat ndërkombëtare kanë bërë të ditur bazuar në byrimet e tyre se presidenti amerikan Joe Biden ka ftuar në Samitin e Demokracisë në Washington Kosovën dhe Serbinë.

Bazuar në burimet e Zërit të Amerikës administrata e SHBA-së tashmë i ka informuar këto shtete për pjesëmarrjen në takime, transmeton Albinfo.ch.

Ftesa e Shtëpisë së Bardhë vjen pas polemikave të fundit rreth mos-pjesëmarrjes së Kosovës e Serbisë në këtë samit ku marrin pjesë mbi 100 shtete të botës.

Institucionet e Kosovës ende nuk janë deklaruar zyrtarisht rreth kësaj ftese.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *