Bilanc i rëndë në Greqi/ 103 viktima dhe rreth 1 500 të infektuar me koronavirus

Share

Greqia ka regjistruar 1 498 raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 91 619.

Mësohet se 22 raste janë zbuluar pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Për fat të keq janë regjistruar 103 vdekje nga Covid-19 në 24 orët e fundit duke e çuar numrin total të viktimave në 1630.
Sipas informacioneve të publikuar 540 pacinetëjanë të intubuar në spital./CNA.al


Share

Komente