Bill Gates pozitiv me Covid: Kisha marrë dhe dozë përforcuese

Shpërndaje lajmin

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates ka njoftuar ditën e sotme rrjetin social në Twitter se është infektuar me COVID-19.
“Kam marrë një rezultat pozitiv për Covid. “Kam simptoma të lehta dhe do të dëgjoj këshillat e ekspertëve për izolim derisa të shërohem”, ka shkruar Gates.
Ai gjithashtu deklaroi se ishte vaksinuar dhe mori një dozë përforcuese./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *