Bill Gates vjen me parashikim të zymtë për Covid-19

Shpërndaje lajmin

“Nuk dua të dukem pesimist, por ka mundësi që të dalë një variant më i transmetueshëm dhe më vdekjeprurës. Ka më shumë se 5% mundësi që të ndodhë kjo, kështu që ka 5% mundësi që bota të mos ketë parë gjë akoma”, tha Gates për “Financial Times”.
Covid-19 ka vrarë më shumë se 6,2 milionë njerëz në gjithë botën, që nga marsi i vitit 2020.
Paralajmërimi i Bill Gates vjen pasi kreu i OBSH-së, Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se njerëzit duhet të kenë ende kujdes nga virusi, duke theksuar se ulja e testimeve në shumë vende mund të çojë në një “rilindje” të tij.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *