Broja-Cikalleshi në sulm në ndeshjen kundër Spanjës

Shpërndaje lajmin

Në ndeshjen miqësore kundër Spanjë, Shqipëria do të luajë në sulm me Sokol Cikalleshin dhe Armando Brojën.
Në takimin do të luhet të shtunën në orën 19:45 në Spanjë, Broja do të mbajë fanellën me numër 9.
Formacioni që trajneri italiane, Reja, ka zgjedhur është 3-4-1-2.
Në portë është Berisha, në mbrojte do të luajnë Ismajli, Kumbulla dhe Gjimshiti.

Në mesfushë janë reshtuar Balliu, Laci, Gjasula dhe Hysaj, kurse Bare do të qëndrojë pas dy sulmuesve.
Luis Enrike ka zgjedhur për Spanjën që në sulm të luajnë  Sarabia, Morata dhe Torres.
Në mesfushë Pedri, Rodri dhe Gavi.
Kurse në mbrojtje janë Alonso, Torres, Garcia dhe Carvajal.
Në portë qëndron Raya.
The post Broja-Cikalleshi në sulm në ndeshjen kundër Spanjës first appeared on Euronews Albania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.