​Bujar Osmani sot në Kosovë, takohet me krerët e shtetit

0
Shpërndaje lajmin

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka pritur ne takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili po qëndron në Kosovë në cilësinë e shefit të OSBE-së, përcjell albinfo.ch.
Takimi mes Gërvallës dhe Osmanit dhe delegacionit të tij po mbahet i mbyllur për medie.
Pas takimit të dy homologët në orën 10:00 do të kenë konferencë për media.
Ndërsa gjatë ditës së sotme shefi i OSBE-së, Bujar Osmani do të takohet edhe me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti.
 
Bujar Osmani sot në Kosovë, takohet me krerët e shtetit
Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, i cili është edhe kryesues aktual i OSBE-së, sot viziton Kosovën ku do të takojë krerët e shtetit.
Takime të ndara Osmani do të ketë me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, dhe homologen e tij, Donika Gërvalla.
Takimi i dy ministrave pritet të nisë prej orës 9:00, ndërsa për në ora 10:00 ëhstë paralajmëruar konferencë për media.
Takimi mes Bujar Osmanit dhe presidentes Osmani nis në orën 10:25, ndërsa me kryeministrin Kurti prej orës 12:20 në ndërtesën e qeverisë, thuhet në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *