Çarls Leklerk fiton pozicionin e parë në nisje në Formula 1

Shpërndaje lajmin

Në Australi përfunduan provat zyrtare për Kampionatin e Formula 1, ndërsa gara do të nisë të dielën.
Çarls Leklerk ka fituar pozicionin e parë në nisje në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Australisë. Ai do të niset i pari në garën e nesërme.
Piloti i Ferrari regjistroi kohën më të shpejtë, me një diferencë shumë të vogël me kampionin në fuqi të Formula 1, Maks Verstapen që garon me Red Bull Racing.
Karlos Seinz do të niset i nënti me Ferrari, pasi u pengua në fund për të regjistruar një kohë të shpejtë nga Fernando Alonso i cili doli jashtë piste.
I treti do të niset një makinë Red Bull, me Sergio Perez në timon.
Lewis Hamilton do të niset i pesti, para shokut të tij të skuadrës, George Russel dhe Daniel Riciardo të Meklaren. Lando Norris e nis i katërti.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Max Verstappen shpallet kampion i Formula 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *