‘Çartet’ Kurti/ “Kadal se ktu ka shtet!”, Petkovi mbetet ne rrugë si i dh.më!

Shpërndaje lajmin

‘Çartet’ Kurti/ “Kadal se ktu ka shtet!”, Petkovi kthehet mbrapsht në kufi, nuk i lejohet hyrja në Kosovë!
Lajmi është konfirmuar edhe nga burimet brenda Policisë së Kosovës, të cilët në kushte anonimiteti kanë thënë për tëvë1 se kanë zbatur një vendim të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, për ta ndalur Petar Petkovic, që të hyjë në Kosovë.
Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkovic, ka thënë që s’është lejuar që të hyjë në territorin e Republikë së Kosovës.
Siç raporton KO, Petkovic ishte nisur që të merrte pjesë në një përurim të një sheshi në një fshat të Gjilanit, megjithatë është kthyer mbrapsht në kufi.
Konstruktimin e këtij sheshi e kishte financuar zyra e Petkovicit. Në këtë ngjarje ka marrë pjesë një numër i madh serbësh përfshirë edhe kreun e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.