Itali, përgjysmim i viktimave, por shqetësim për 1 milion nxënës që rikthehen në klasë

Ulje të shifrave dhe një përgjysmim i viktimave. Ky është bilanci ditor i pandemisë në Itali,…

Nga Andi BUSHATI/Mos dëgjoni përgjimet, besoni sondazhet

Ky mandat i dytë i rilindjes po mbyllet ashtu sikurse filloi: me përgjime që vërtetojnë atë…

Rama-Veliaj blejnë Shpëtim Idrizin para zgjedhjeve, i japin tre leje ndërtimi në emër të biznesmenit nga Saranda, Brukseli kërkon verifikim për pastrim parash

Një biznesmen nga Saranda qarkullon paratë e Shpëtim Idrizit, ish-doganieri që po pasurohet me çështjen çame,…

Konflikt i armatosur në Durrës, ndërron jetë 32-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, pikërisht në lagjen nr.16 të qytetit bregdetar, ku…

Zbardhen detajet e para/ Kush është i riu që u ekzekutua me kallashnikov në mes të Durrësit

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me vrasjen që tronditi mbrëmjen e sotme qytetin e…

Andi dhe Tea njihen para Për’Puthen, Shqipja publikon fotot e rradhës për ta provuar

Ish-protagonistja e “Përputhen” vazhdon me deklarata të padëshiruara për konkurrentët! Në disa postime të publikuara së…