I zuri pritë dhe tentoi të vrasë të riun/ E pëson keq 32-vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës bën të ditur se ka bërë të mundur parandalimin e një vrasje dhe…

Ambasadorja Yuri Kim kalon një pasdite tipike shqiptare me gratë e Dhërmiut, e impresionuar tregon çfarë i bëri përshtypje (FOTO)

Ambasadorja Yuri Kim po shijon pushimet në jug të Shqipërisë. pak çaste më parë ambasadorja e…

SHBA i dhuron respiratorë Kosovës

Ambasada e SHBA’së në Kosovë ka njoftuar se i kanë dhuruar vendit 50 respiratorë të rid…

“Politikanët po bëhen vetë media”/ Dervishi: Nuk ka investigime

“Politikanët po bëhen vetë media përmes rrjeteve sociale”. Kështu deklaroi gazetari Lutfi Dervishi, teksa po fliste…

Rama shkon tek Infektivi dhe jep lajmin e madh për gjithë mjekët dhe infermierët e Shqipërisë

Kryeministri Rama ka shkruar sot në spitalin Infektiv, ku po trajtohen të prekurit nga COVID-19. Rama…

Vejsiu për fillimin e shkollës: Nuk plotësohen kushtet, duhet 2-fishi i mësuesve

Plani për mënyrën e zhvillimit të mësimit në kushtet e pandemisë shihet me skepticizëm nga specialistët…