Bashkia Tiranë

Auto Added by WPeMatico

Pa strehë dhe mbështetje: Shqipëria dështon të mbrojë viktimat e dhunës në familje

Në fillim të shkurtit, Lindita* vjen vërdallë në dyert e Gjykatës Penale të Tiranës në kërkim të avokates për të...

‘E ka shteti’: Nga tenderat te biznesi i ndërtimit, si u pasuruan drejtorët e Bashkisë

Në prill 2021, gjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare të qershorit të atij viti, shtetasja J.B., e cila mendonte se punonte...

Amnezia kolektive pas tërmetit: Bashkitë injoruan përparësitë e Programit të Rindërtimit

Kur goditi tërmeti shkatërrimtar i nëntorit 2019, apartamentit ku jetonte Berti Dhiaj në ish-konviktin e ndërmarrjes Komunale në lagjen Kombinat...

Hetimi i Prokurorisë: Si u toleruan katet pa leje të pallateve në Tiranë

Kur u pyet nga prokurori për 2414 metra katrorë shtesë në pallatin që kompania Salillari sh.p.k po ndërtonte në afërsi...

‘Asfalti elektoral’ mbetet rrugëve pas zgjedhjeve të 14 majit

Në prag të zgjedhjeve lokale të 14 majit, punëtorët e një kompanie ndërtimi u shfaqën nxitimthi në rrugën kryesore të...

SPAK sekuestron kompaninë e incineratorit të Tiranës, i mori shqiptarëve 100 milionë euro

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit urdhëroi të martën sekuestrimin e kompanisë që operon kontratën kontroverse të...