Gjobat për ata që nuk mbajnë maskën në Zvicër deri në 300 franga

Këshilli Federal ka marrë të mërkurën vendime të mëtejshme për të luftuar krizën e Coronës. Fokusi…

Rëndohet situata me koronavirus në Zvicër, s’ka vend në terapinë intensive

Në disa pjesë të Evropës, situata pandemike është rënduar, ku shteti zviceran hynë zonën e kuqe…

Gjermani, mijëra persona protestojnë kundër masave për parandalimin e pandemisë

Disa mijëra njerëz u mblodhën të mërkurën në Berlin për të protestuar kundër planeve të kancelares,…

Turqia vendos të ashtuquajturën “orë policore” dhe mbyll shkollat

Turqia mbyll shkollat ​​dhe sonte vendos “orë policore” gjatë fundjavave nga ora 20:00 deri në ora…

Myslimanët ankohen se policia austriake u bëri pyetje nënçmuese gjatë bastisjeve pas sulmit terrorist

Policia austriake u vu në zjarr për sulmet e fundit terroriste që ndodhën në Austri, në…

Pompeo fillon turneun në vendet evropiane dhe të Lindjes së Mesme

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka mbërritur në Paris të Francës. Kjo është ndalesa e…