edi rama

Auto Added by WPeMatico

Rastet e shkarkimeve të padrejta ngrenë shqetësime për qeverisjen e RTSH-së

Dy ish-punonjës të televizionit publik shqiptar, Radio Televizioni Shqiptar, RTSH – mes më shumë se 140 që janë pushuar nga...

Presidenti dekreton datën 4 gusht për zgjedhjet e pjesshme në Himarë

Në një njoftim për mediat, Presidenca bën me dije se data 4 gusht është zgjedhur “si alternativa më e mirë...

KQZ konstaton pavlefshmërinë e mandatit të Belerit, Bashkia Himarë do të shkojë në zgjedhje

Komisioneri Ilirjan Celibashi deklaroi se KQZ ka tagrin ligjor për të këtë vendimmarrje, pavarësisht pretendimeve të Belerit – i pranishëm...

Rënie drastike e popullsisë në qarqe, rritje minimale në Tiranë

Në Regjistrimin e Përgjithshëm të Popullsisë dhe Banesave të vitit 2001 dhe në Censusin e vitit 2011, konkluzioni ishte në...

Liderët e fortë mbajnë peng demokracinë brenda partive politike në Shqipëri

Gjergj Hani ishte një emër i panjohur në politikë, kur një vit më parë sfidoi pa sukses Lulzim Bashën në...

‘Figura të shëmtuara’, ministrja e Shëndetësisë reagon me vonesë për skandalin e Onkologjikut

Drejtues dhe mjekë të spitalit Onkologjik në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë, së bashku me specialistë dhe persona...

Dënimi i Fredi Belerit konfirmohet në apel, hapet rruga për zgjedhje të parakohshme në Himarë

Gjykata e Apelit në Strukturën e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në Tiranë la në fuqi dënimin me...