Pandemia zbeh gjasat për liberalizim të vizave në Kosovë

Në kohën kur Gjermania është duke rivendosur kufirin me Çekinë dhe Austrinë për shkak të pandemisë,…

Kosova regjistroi 426 raste të reja me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratoret private me…

Pse ende nuk ka arritur vaksina kundër koronavirusit në Kosovë

Pothuajse të gjitha shtetet e Evropës, përfshirë edhe shtetet e Ballkanit, kanë siguruar vaksinat anti-Covid, përveç…

Pritet sot përmbyllja e rinumërimit të 552 vendvotimeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është duke punuar me intensitet më të shpejtë për të përmbyllur…

PDK dhe LDK tregojnë nëse do ta votojnë Vjosa Osmanin për presidente

Tashmë, Lëvizja Vetëvendosje si parti fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit nuk po pret probleme për…

Kosova ende nuk ka kapacitetet që t’i konfirmojë variantin e ri britanik të koronës

Në një prononcim të fundit, Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka…