Konfirmohet, Bulliqi fiton zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ), ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Podujevë. Sipas KQZ, LVV ka…

E pranon Agim Veliu: I kemi humbur zgjedhjet në Llap

Ministri i Punëve të Brendshme, njëherësh kryetar ish-kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, ka pranuar…

Ekskluzive: Adnan Merovci tregon sa herë janë takuar Adem Jashari e Ibrahim Rugova

Adnan Merovci për një kohë të gjatë ishte ndër bashkëpunëtorët më të afërt të ish-presidentit Ibrahim…

Kurti nga Llapi: Kjo fitore është referendum, e këtu fituat ju

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish kryeministri i vendit, Albin Kurti ka folur para mediave pas…

I riu nga Deçani ndërron jetë së bashku me vajzën 6 muajshe në aksident trafiku

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani. Pas një aksidenti trafiku ka ndërruar Elvis Muçaj…

Të shtëna me armë zjarri në Podujevë, ndalohet një 58-vjeçar

Sot rreth orës 14:30 në Podujevë ka pasur të shtëna me armë zjarri. Zëdhënësi i Policisë,…