Çanak: Në Serbi frikësohen se po të zbulohen të gjitha varrezat masive, s’do të ketë asnjë investitor të huaj

Politikani serb, Nenad Çanak, ka folur për procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë si dhe…

Abazoviq: Nuk jam as serb, as malazez – jam pjesëtar i komunitetit që keni shtypur

Qeveria që deputetët po diskutojnë është e para në historinë e këtij vendi që përfaqëson vullnetin…

Pas kullës në Dubai, ura e Bosforit në Stamboll “vishet” kuq e zi

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e famshme e Stambollit është…

Kamberi: Nuk frikësohem, edhe pse jetoj në shtetin që u përfshi në vrasjen e kryeministrit të vet

A janë të gatshëm njëmend serbët për luftë? Pse e vendosi flamurin e Shqipërisë e jo…

Armatoset Serbia, Rusia i dhuron tanke të cilat prezantohen pak kilometra larg Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është…

Institucionet e shkencës dhe kulturës në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni me deklaratë të përbashkët për UÇK-në

Në 23-vjetorin e daljes në skenë të Ushtrisë çlirimtare të Kosovës dhe duke marrë shkas nga…