11 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 11 persona nga koronavirusi në 24 orët e fundit, derisa…

9 persona kapen me teste PCR të rrejshme në aeroportin e Shkupit

Në një prononcim të fundit, Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka ngritur aktakuzë kundër nëntë personave…

Protestë e madhe e shqiptarëve për rastin “Monstra” në Shkup

Protestuesit përplasen me policinë maqedonase The post Protestë e madhe e shqiptarëve për rastin “Monstra” në…

Zvarritet dëmshpërblimi për rastin “Sopoti”

Qeveria zvarrit kërkesën e Avokatit të Shtetit për marrëveshje dëmshpërblimi me Sopotasit të cilët ishin të…

Gjashtë viktima dhe 190 raste të reja me Covid-19, shërohen mbi 2 mijë pacientë

Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 1530 testime për koronavirus dhe prej tyre…

Një i lënduar gjatë aksidentit në rrugën Shkup-Bllacë

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme, respektivisht rreth orës 15:45 është raportuar se në rrugën…