Ja sa kalori duhet të merrni në ditë, nëse po mbani dietë

Shumë individë ndjekin dietën me një sasi të ulët të kalorive gjatë ditës, për të humbur…

Si të bëni një kafe Dalgona në shtëpi, kafeja që tashmë është bërë virale

Një kafe super e shijshme, e thjeshtë për t’u përgatitur edhe nga ju në shtëpi, ndërkohë…

Si të përgatisim simite në shtëpi

Gjatë kohës së karantinës, disa prej nesh mund të mos kenë akses në një furrë buke.…

Ja receta për një Tiramisu perfekte!

Tiramisu… një ëmbëlsirë aq e shijshme italiane. Keni dashur ndonjëherë ta përgatisni, por nuk dinit se…

Receta e Pispilisë e thjeshtë dhe e shijshme

Receta e Pispilisë e thjeshtë dhe e shijshme. Gatuani në shtëpinë tuaj dhe ushqehuni shëndetshëm

Ja lista ushqimore që duhet të keni në shtëpinë tuaj në këtë kohë karantine

Dawn Perry, një shkrimtar ushqimesh, i cili aktualisht është duke punuar në një libër gatimi na…