Këto maska nuk ju mbrojnë nga COVID-19, KE jep mesazhin

Komisioni Europian ka njoftuar perdoruesit te shmangin mbajtjen e kesaj maske gjate kohes se pandemise pasi…

Flet psikoterapeuti, çfarë shkakton karantina? Si ta shmangim stresin?

Psikoterapeuti Etion Parruca, ka folur për efektet që mund të ketë një njeri në karantinë, deklaroi…

“Do t’ia dalim mbanë” mjeku Kalo: 6 pikat që na ndihmojnë të mbrohemi nga Corona Virus

Mjeku, Tritan Kalo përmes një postimi në Facebook ka bërë thirrje për të respektuar masat e…

Ujë dhe limon, kura më e mirë kundër sëmundjeve

Pirja e ujit me limon çdo mëngjes është një rregull që mund ta përvetësoni menjëherë.

Corona Virusi depërton përmes lëkurës drejt e në trup?

Covid-19 nuk mund të depërtojë përmes lëkurës direkt e në trup (duke përjashtuar këtu plagët në…

Corona Virusi mund të prekë më parë mushkëritë? Ja çfarë thotë mjekja

Mjekja , Entela Labaj u shpreh se një nga patologjitë që bëhen më të rrezikshme pas…