NATO me urim të veçantë: Bashkohuni festës së aleatit tonë, Shqipërisë

Shumica e shteteve të botës kanë uruar sot shtetin e Shqipërisë për 28 nëntor, në mesin…

Rama: Adem Jashari lindi dhe vdiq si legjenda e gjallë e flamurit më të bukur në botë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në ditën e 28 Nëntorit ka përkujtuar heroin shqiptar Adem Jashari.…

Tre ministrat e jashtëm shqiptarë zotohen për projekte të përbashkëta

Tre ministrat e jashtëm të rajonit, Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, ai…

​Rama për tërmetin: I paharruar kujtimi i viktimave të tragjedisë së një viti më parë

Sot janë bërë një vit nga tërmeti që goditi fshatin Thumanë në Durrës e ku mori…

Tragjike në Spitalin Infektiv, ndërron jetë 28-vjeçarja 5 muajshe shtatzënë e prekur nga Covid-19

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Tiranë ditën e sotme, teksa një 28-vjeçare në muajin e…

Situatë kritike edhe në Shqipëri: 597 raste të reja dhe 11 viktima në 24 orët e fundit

Edhe Shqipëria është duke u përballur me numrin e lartë të të infektuarve dhe viktimave nga…