Mjekët presin përkeqësimin e gjendjes me Covid-19

Bilanci drastik që preku kulmin e infeksioneve me virusin korona brenda një dite ri ndezi alarmin…

Jep dorëheqje nënkryetari i LSDM-së: Tërhiqem nga politika!

Nënkryetari i LSDM-së Damjan Mancevski ka njoftuar se dorëhiqet nga politika. Ai këtë e ka konfirmuar…

Sekretari i OVL-UÇK: Ska arrestime,vetëm bastistje të zyrave

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, në një konferencë për media gjatë aksionit të EULEX-it në këtë…

Votohet qeveria e re në RMV

Me 62 vota pro dhe 51 kundër, deputetët e Kuvendit të republikës së Maqedonisë votuan qeverinë…

Zaevi e dorëzoi mandatin e deputetit …

Zoran Zaev dha dorëheqjen nga ulësja e deputetit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, njoftoi kryetari…

RMV, 5 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, 127 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon që në 24 orët e fundit janë regjistruar 127 raste të reja…