Çfarë ndodh me temperaturat? Parashikimi i motit për datën 14 nëntor 2023

0
Shpërndaje lajmin

Moti për datën 14 nëntor 2023 në vendin tonë do të jetë i qëndrueshmem ku alternime, kthjelllime dhe vranësira të pakta do të jenë dominante.
Vranësira më të shëmtua shfaqen në mesditë në zonat e ulëta dhe në zonat përgjat kufirit lindor. Mundësia për reshje do të jetë pothuajse 0.
Temperaturat rriten në mëngjes dhe në mesdite duke regjistruar vlerën minimale 5 gradë celcius, ndërsa maksimumi në mesditë 23 gradë celcius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *