Çfarë ndryshimi i karrierës: Fitoi miliona, dhe tani është në gjyq për faturat e papaguara të energjisë elektrike!

0
Shpërndaje lajmin

Futbollisti francez Moussa Sissoko ishte në gjykatë për faturat e papaguara të energjisë elektrike.
Gjatë pesë viteve në Angli, mesfushori krijoi një borxh prej 61,700 £ të cilin nuk e pagoi kurrë.
Procedurat kundër Sissok-ut nisën përpara Gjykatës së Qarkut në kryeqytetin e Anglisë. Ai konfirmoi fajin e tij dhe lojtari aktual i Nantes do të duhet të kompensojë atë që nuk ka paguar.
Edhe pse shifra tingëllon si shumë para, duhet theksuar se francezi fitoi 79,000 £ në javë në Tottenham për tre vjet, dhe më pas 44,000 £ në Watford në sezonin kur ata ranë në Championship.
Ai vendosi të kthehet në vendlindje këtë verë, ku nënshkroi për Nantes, ndërsa karrierën e filloi në Toulouse, nga ku shkoi në ishull dhe në skuadrën e Newcastle. në vitin 2013. Ai luajti 71 ndeshje për kombëtaren dhe shënoi dy gola. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *