April 15, 2021

Çfarë patë së pari? Ky test përcakton se si ndiheni aktualisht

Shpërndaje lajmin

Disa imazhe që gjenden në internet janë të afta të na tregojnë disa aspekte të personalitetit tonë, për të cilat nuk kemi pasur dijeni. Përveç kësaj, ato janë elementë shumë të dobishëm kur bëhet fjalë për të vetë-hulumtuar se kush jemi në të vërtetë.

Këto teste, të krijuara shumë herë nga psikologë të njohur, na ndihmojnë të lidhim disa gjëra ose aspekte të cilave në mënyrë të pavetëdijshme u japim rëndësi dhe na tregojnë diçka tjetër për veten tonë.

Dëshironi të dini se çfarë ndjenje ju përcakton në këtë moment?

Provoni këtë provë emocionesh. Përgjigja juaj do të përcaktojë se si ndiheni aktualisht.

 Fytyra e një gruaje

A i përkisni 45% të popullsisë që ka vërejtur fytyrën e supozuar të një gruaje? Ky është një iluzion optik mjaft i lehtë për t’u parë, pasi elementët e tjerë të imazhit janë kombinuar për të formuar fytyrën tuaj.

Dëshironi të dini se çfarë ju përcakton? Epo, para së gjithash, mirësia juaj. Ju e karakterizoni veten si të kënaqur me të tjerët dhe duke u përpjekur ta bëni botën tonë një vend më të mirë.

Normalisht ju kërkoni stabilitet në mjedisin tuaj: Nuk ju pëlqejnë ndryshimet dhe më pak nëse ato janë për keq.

Ju pa dyshim jeni një person i shkëlqyeshëm: Dini të përshtateni me çdo situatë që ju del përpara dhe punoni shumë që të dalloheni në fushën tuaj: puna do të paguajë në muajt në vijim.

Është e qartë se kjo humbje energjie bën dëm mbi ju dhe trupin tuaj: Nëse nuk relaksoheni pak dhe kaloni ca kohë duke pushuar, ju ndoshta do të dështoni në momentin më të pakët të përshtatshëm.

Pavarësisht se jeni dikush i qetë, ditën kur do të shpërtheni të gjithë do të shohin se për çfarë jeni të aftë.

Dy kuajt

A keni vërejtur së pari dy kuaj që kërcejnë? Epo, rreth 40% e të anketuarve e ndajnë atë përgjigje me ju. A e dini se marrëdhënia juaj romantike nuk po kalon saktësisht mirë?

Ndoshta nuk e keni kuptuar, por detajet më të vogla që mbajnë flakën e dashurisë çdo ditë janë lënë pas dore, prandaj, pak nga pak partneri juaj po largohet nga ju.

Pse nuk e surprizoni atë me diçka që nuk e pret? Një darkë romantike ose një udhëtim plot kënaqësi do të ishte një zgjidhje e mirë.

Ka një detaj në imazhin e mësipërm që ndoshta nuk e kemi vërejtur, dy kuajve supozohet se po zihen, por çka nëse ata po ndajnë një puthje?

Mund të jetë përfaqësimi perfekt i jush dhe personit me të cilin ndani jetën tuaj. Kur bëhet fjalë për familjen, ju kujdeseni shumë për të dashurit tuaj dhe përpiqeni me siguri t’i kënaqni me atë qenie njerëzore të re që ka ardhur në jetën tuaj, por së shpejti do të shihni se disa prej tyre nuk e pranojnë partnerin tuaj me dëshirë.

Ju do të duhet të zgjidhni atë që është më e rëndësishmja për ju: të dëgjoni edhe trurin dhe zemrën tuaj dhe do të merrni përgjigjen që keni pritur. Kur e doni dikë, e bëni vërtet, prandaj mbani një lidhje shumë të fortë me ata njerëz që i konsideroni të denjë për afeksionin tuaj.

 Zogjtë

Kur vëzhgoni vizatimin tonë, a keni vlerësuar së pari disa zogj që ndodhen midis dy kuajve dhe që janë përgjegjës për formimin e fytyrës së një gruaje? Ju jeni një person i detajuar dhe i kushtoni vëmendje gjithçkaje që ndodh rreth jush, e cila është padyshim një avantazh për të ardhmen tuaj.

Askush nuk mund t’ju mashtrojë, prandaj së shpejti vini re se disa njerëz janë paksa “të rremë” dhe se ata vetëm kërkojnë të përfitojnë nga ju dhe vullneti juaj i mirë.

Një pjesë negative e personalitetit tuaj qëndron në shfrytëzimin e mundësive që ju paraqiten çdo ditë. A keni vërejtur që individë të tjerë marrin trenat që ishin të destinuar për ju?

Kjo ju bën të qëndroni gjithmonë në plan të dytë. Edhe pse nuk jeni duke u përpjekur saktësisht të jeni fitues në jetë, e vërteta është se disa nga sfidat që vijnë çdo ditë në rrugën tuaj meritojnë të zgjidhen. Nëse i pranoni dhe kapërceni ato një herë e përgjithmonë, do të ndiheni shumë më mirë! Është e mundur që në vendin e punës ose në mjedisin e studentit të keni vlerësuar që të tjerët përpiqen t’ju kapin. Nuk ka dyshim që ju jeni dikush me të vërtetë i shkëlqyer, kështu që në një mënyrë ose në një tjetër do të gjeni një mënyrë për të pasur sukses.

Nga ana tjetër, duhet të keni besim te miqtë dhe familja juaj pak më shumë: këta njerëz ju vlerësojnë shumë dhe ju konsiderojnë dikush që vërtet ia vlen, prandaj mos hezitoni t’i pyesni për këshilla nëse rasti e kërkon atë. l.k/abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *