April 14, 2021

Çfarë Turqie, mposht bindshëm edhe Norvegjinë e Haaland (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Kombëtarja e Turqisë ka shënuar fitoren e dytë me radhë në fazën para-kualifikuese për Botërorin ‘Katari 2022’.

Turqia mposhti me lehtësi 3 me 0 Kombëtaren e Norvegjisë.

 

 

Golat për turqit i shënuan: Tufan, Soyuncu dhe Tufan.

Goli i fundit i shënuar nga Ozan Tufan ishte diçka ndryshe dhe që i dha hijeshi  kësaj fitoreje të Turqisë.

Me këtë fitore, Turqia tani kryeson tabelën e grupit G, me 6 pikë – aq sa ka edhe Mali i Zi.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *