November 29, 2021

Chelsea ka gati kontratën e re për “xhevahirin” e ekipit

Shpërndaje lajmin

 

Mason Mount ka kaluar nga ‘fëmija i llastuar’ i Lampard në yllin e padiskutueshëm të Chelsea dhe skuadra skuadra do ta shpërblejë performancën e tij me një rritje të ndjeshme të pages.

Për momentin ai është një nga më të paguarit në skuadër, më pak më shumë se 4.5 milionë euro në vit, por kjo do të ndryshojë me propozimin e përgatitur nga blutë, të cilët duan të krahasojnë Kai Havertz në shkallën e pagave , shpjegon ‘Goal’.

Edhe pse ka ende edhe dy vite e gjysmë kontratë, “Blutë” synojnë ta blindojnë. /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *