Çmimet e reja të karburanteve në Kosovë

0
Shpërndaje lajmin

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësish dhe Tregtisë ka publikuar sot çmimet e karburanteve në Kosovë.
Çmimi maksimal i lejuar për ditën e shtune për naftën është 1.73 centë, për benzinën 1.41 cent dhe për gazin është 72 cent.
Këto çmime do të jenë në fuqi deri ditën e nesërme.

 
LEXONI GJITHASHTU:

Taksa mbi naftën, Meta: Absurde, qeveria ka mbledhur miliona euro nga qytetarët
Premton Meta: Do investojnë për të rritur prodhimin vendas të energjisë
Meta: Referendumi, arma e vetme për të rrëzuar Ramën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *